Hokus – Pokus, mary – dary. Niech się spełnią andrzejkowe czary.
30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki, dzięki czemu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. W tym dniu, dzieci do przedszkola przybyły w pięknych strojach: jako czarodzieje i wróżki. Obchody rozpoczęliśmy od czarowania- za pomocą magicznych zaklęć tworzyliśmy ciekawe eksperymenty, następnie rozpoczęła się zabawa przy muzyce. Był także czas na wróżby: lanie woskiem, układanie bucików, przepowiadanie przyszłości. Miłą atrakcją dla dzieci była piniata wypełniona cukierkami, którą przygotowała Pani Michalina- mama Gabrysi. Bardzo dziękujemy. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości oraz prezent- kalendarz adwentowy, który pozwoli odliczać czas do zbliżających się świąt.