Słuchanie czytanych bajek, opowiadań, wierszy jest dla przedszkolaków miłym i bardzo ważnym elementem każdego dnia. Dlatego w minionym tygodniu każda z grup odwiedziła lokalną bibliotekę. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z nowym układem regałów, oglądały wybrane przez siebie książki oraz słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę opowiadań. Wypożyczyły również książki o tematyce świątecznej, które czytamy podczas odpoczynku poobiedniego. Cały czas trwa również w naszym przedszkolu akcja “Cała Polska czyta dzieciom”, dlatego też w poniedziałkowe przedpołudnie gościliśmy panią Paulinę – mamę Amelki, która czytaniem umiliła czas Wiewiórkom. Dzieciom bardzo spodobały się rymowanki, wiersze oraz bajka “O trzech świnkach”. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.