W środę- 29 listopada zapachniało w naszym przedszkolu świętami, a to za sprawą pierników, które piekły w tym dniu Wiewiórki. Dzieci przygotowały się dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuchy i chustki na głowę. Kucharka- Pani Małgosia opowiedziała dzieciom o składnikach potrzebnych do zrobienia ciasta piernikowego oraz sposobie jego wykonania. Po krótkiej pogadance przedszkolacy zabrali się z zapałem do pracy- wałkowali, wycinali kształty i układali na blasze. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.