Pieczenie pierników

W środę- 29 listopada zapachniało w naszym przedszkolu świętami, a to za sprawą pierników, które piekły w tym dniu Wiewiórki. Dzieci przygotowały się dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuchy i chustki na głowę. Kucharka- Pani Małgosia opowiedziała dzieciom o składnikach potrzebnych do zrobienia ciasta piernikowego oraz sposobie jego wykonania. Po krótkiej pogadance przedszkolacy zabrali się z zapałem do pracy- wałkowali, wycinali kształty i układali na blasze. Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

Przejdź do treści
Publiczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.