W maju odbywały się eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Muzycznego i Plastycznego „Sancta Maria”, którego tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Z Maryją Różańcową modlę się o pokój”. Każdy uczestnik chcący wziąć udział w konkursie miał za zadanie przygotowanie jednego dowolnego utworu maryjnego lub jednej pracy plastycznej tematycznie zgodnej z hasłem. Na konkurs muzyczny wpłynęły 484 nagrania tradycyjnych Pieśni i Piosenek Maryjnych z różnych stron Polski i z zagranicy . Natomiast na konkurs plastyczny wpłynęło 1987 prac. Nasze przedszkole reprezentowała Magdalena Mróz z grupy Sowy śpiewając utwór maryjny pt. ,,Mama Królowa’’( Arka Noego) oraz utalentowani plastycznie przedszkolacy: Zuzanna Szczota, Mia Grabowska, Stanisław Gruszczyński, Julia Stasiak, Eryk Kołacki, Antonina Stróżyk, Nadia Osada, Helena Cichowska, Antonina Marciniak, Szymon Bysko, Aleksandra Biała, Stanisław Rzekiecki i Magdalena Mróz.
Poniżej prezentujemy wykonawcę utworu oraz prace plastyczne naszych przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz występu Magdy 🙂