22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.
W przedszkolu codziennie staramy się przestrzegać zasad ekologii, ale w tym tygodniu szczególnie zwróciliśmy uwagę na potrzeby naszej planety Ziemi oraz sytuacje, które jej zagrażają. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, poznały pojęcia tj. recykling, segregacja odpadów.
Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dlatego też przedszkolacy wybrali się na spacer w celu pozbierania śmieci w najbliższej okolicy, a tym samym włączyli się w akcję “Sprzątamy dla Polski”. Zadbaliśmy również o nasz przedszkolny ogródek, sadząc kwiaty. Dziękujemy Pani Renacie Wczesnej za udostępnienie skrzynek, Państwu Zadrożnym za przekazanie 2 worków ziemi oraz Pani Martynie-mamie Kamila z grupy Wiewiórki za cebulki kwiatowe.