Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W poniedziałek 22 marca br. zorganizowano w naszym przedszkolu aktywności w ramach obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno- komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi. Były to zajęcia pt. ,,Matematyka może być ciekawa- Szacuję, obliczam, przeliczam’’ podczas których,  dzieci wykonywały ćwiczenia interaktywne, doskonaląc swoją wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej. Ewaluacja kończąca zajęcie pokazała, iż wykonywane ćwiczenia podobały się dzieciom. W naszym przedszkolu korzystamy na co dzień z urządzeń multimedialnych, które uatrakcyjniają zajęcia, wspomagają koncentrację uwagi i logiczne myślenie oraz rozwijają koncentrację wzrokowo-ruchową i orientację przestrzenną. Multimedia stosowane są na zajęciach dydaktycznych, podczas wprowadzania nowego tematu, jako przerywnik, jako utrwalenie materiału,  podsumowanie zajęć, zajęcia popołudniowe oraz podczas spotkań stacjonarnych oraz zdalnych.

Przejdź do treści
Publiczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.