24 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w Przygodzicach. W czasie ich trwania wyjątkowym momentem był występ dzieci z naszego przedszkola. Mali artyści zaprezentowali tradycyjny taniec i śpiew – krakowiaka, zachwycając publiczność swoim zaangażowaniem i urokiem. Ubrane w kolorowe, ludowe stroje – dziewczynki w kwiecistych spódniczkach i wiankach, chłopcy w rogatywkach i pasach z brzękadłami – dzieci z dumą i radością wkroczyły na scenę. Publiczność nagrodziła młodych wykonawców gromkimi brawami. Występ dzieci był pięknym akcentem nawiązującym do polskiej tradycji i kultury ludowej oraz przypomnieniem, jak ważne jest pielęgnowanie dziedzictwa już od najmłodszych lat. W ramach przygotowań do dożynek – nauczycielki stworzyły witacz dożynkowy, który stanął przy głównej drodze w naszej miejscowości.