Z okazji minionego Dnia Bibliotekarza i Biblioteki oraz Dnia dziecka, Pani Maria Pietrzak- dyrektor biblioteki zrobiła naszym przedszkolakom wspaniały prezent. W środę- 6 czerwca zagościli u nas aktorzy i przedstawili spektakl pt. “Co w trawie piszczy?”. Pszczółka Maja oraz Gucio, czyli główni bohaterzy spektaklu, zachęcali dzieci do opowiadania bajek oraz zapisywania ich w “kwiatkobookach”. Dzieciom bardzo spodobała się ta zabawa, zapisywały bajki o Calineczce, Smerfach, Jasiu i Małgosi i wielu innych. W dniach 2 – 10 czerwca odbywa się również XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem “Czytanie łączy”, dlatego teatrzyk był świetną okazją do przypomnienia sobie ulubionych bajek, baśni, wierszy. Dziękujemy Publicznej Bibliotece w Przygodzicach za tę inicjatywę, która była miłą niespodzianką dla naszych dzieci.