We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Podczas spaceru ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię oraz rozpoznawały znaki drogowe. W trakcie zajęć oglądały filmy edukacyjne oraz historyjki obrazkowe, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały prace plastyczne związane z ruchem drogowym i korzystały z zestawu Autochodzik, który pozwolił utrwalić wiadomości zdobyte na zajęciach.